View Single Post
Eski 14-12-2011, 08:22   #67
kekob
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-11-2011
Sayın malina biz köylüyüz.Elimizden geldiğince yazarız.Ama gördüklerimizi de birilerinin hatırı için ört bas edemeyiz.Ben sadece bildiklerimi paylaştım.Aslında paylaşılacak o kadar çok şey var ki;maalesef bunu paylaşması gerekenler paylaşmıyor;ve insanlar bunları görmemek için elinden geleni yapıyor.Bir ürün farklı iki isimle çıkartılıyor.Bence bunun sebebi de diğer isimli ürün formüle eden kişinin adını taşıdığı için sadece isim de bağımsızlık oluşturulmaya çalışılıyor.Biraz da lütfen bizi anlayın;şöyle düşünün bir sene boyunca gözünüzden sakındığınız ürününüz,yemediniz ama gübre verdiniz,yeri geldi çocuğunuzu doktora götüremediniz,yeri geldi okul harçlığı veremediniz,yeri geldi okul dönüşü çocuğunuz sulamada ders yerine size yardım etti.Sonra birileri çıkıyor bu ürün şöyle böyle diyor.O kadar abartıyor ki;ürününüzün artması ve kaliteli ürün alacağınızı söylüyor.Yok yerinizden yalvara yalvara senet karşılığı veya nakit olarak bu ürünü alıyorsunuz.Nasıl olsa çok ürün kaldıracağız ya öderiz.Sonra bakıyorsunuz ki normal üretim yaptığınız yerden en az %30 daha az ve bizim ufaklı dediğimiz ürün alıyorsunuz.O aldığınız üründe para etmiyor.Boşa geçen bir yıl.Bizde bir yıl ürün alamazsak o açığı 3 yılda kapatamayız.Yani 4 yıllık hasadınız yok oluyor.Çünkü o üç yıl ürün alsanız bile ürün alamadığınız bir yıla gidiyor.Bizim günahımız neydi?Burada kimseye söyleyecek bir sözümüz yok.Elinizde ürününüz varsa ne olduğunun farkına varın.Kabullenin bu gerçekleri.Bilinmeyenler girdabında insanlara size güvenenlere zarar vermeyin.Biz mazlumuz;ve alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste demiş atalarımız.

kekob Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön