View Single Post
Eski 03-12-2011, 00:06   #31
hasan_ka
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-03-2010
Sayın Kırkmerdiven hocam konunuzu okudum hikayeniz üzücü girişimizin ise ondan çok daha güzel size şimdiden başarılar kolaylıklar dilerim. Lilium abimizin belirttiği gibi benim arazide de çalılar vardı dozer çalıştırmıştım ve sizin edindiğiniz bilgiler ışığında ben de dikim yapıp yapmama arasında tereddütte kalmıştım. dozer genel olarak 0.5-1 mt yer yer 2 3 mt derine inerek ham toprağı ortaya çıkardı. mantar bakteri eksikliği gibi konular yüzünden ben de ilk sene dikim yapmadım. geçen sene ocak ayında tesviye ettirmiştim edindiğim bilgilere göre bakteri oluşumu için yeterli süre olmasa da 2 sene iki senedir deyip ceviz fidanı siparişimi verdim. 1 ay içinde Allah nasip ederse dikim işlemini gerçekleştireceğim. dikim için sim derma ve sim organik siparişimi bugün verdim ayrıca hümik asit kullanacağım. yanmış ahır gübresi bulamadığım için dikimde gübre kullanmayacağım onu seneye halletmeyi düşünüyorum. bunun haricinde yapacağım bir çalışma yok mikoriza mantarı aklımda ama nasıl uygulayabilirim pek bilmiyorum çalıları temizlemek bile beni oldukça yordu 16 dönüm arazide o yüzden pek yoğunlaşamadım bu konuya beton direkleri kendim döküyorum etrafını kendim çevireceğim tek başıma bir yere kadar ilerliyor işler. sizin aklınıza iyi bir fikir gelirse benden esirgeemzseniz sevinirim aynı şekilde aklıma bir fikir gelirse size haber vericeğim inşallah

hasan_ka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön