View Single Post
Eski 28-10-2011, 09:08   #20
s.serdar
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Ankara-Haymana arası demişsiniz, İkizce köyüne yakın mı?
Evet İkizce'ye komşuyuz. İkizce Köyünü 2 km geçince Haymana'ya doğru giderken hemen yolun sağ tarafı.

Alıntı:
Çimleriniz iyice kök saldıktan sonra boylarını fazla uzun tutmayın. Bir ağacın etrafındaki toprak mesafesini gördüm, boyları sanki 15 cm gibi geldi. Bu uzunluk çim için çok fazladır. Bir de biçerken çim boyunun 1/3 ü kadar biçmeye devam edin.
Sevgili Moderatörüm. Buraya kadar yazdıklarım üstünden epey sene geçti. O çimleri sonradan beğenmeyip herbisit ile öldürüp yeniden ekmek durumunda kaldım. Şu anda çimler her hafta düzenli kesilir ve uzamasına müsade edilmez. Bu ve benzer HATALARIM ileride paylaşmak istiyorum.

Alıntı:
Sormak istedim bir konu da ektiğiniz ağaçlar hep çim alanında mı? Çim her gün sulanınca ağaçlar etkilenmeyecek mi?

İşin başında olduğunuz için yazmak istedim, moralinizi bozmak istemem ama sonra ileride daha büyük sorunlar yaşarsınız.
Malesef diğer bir hatamda bu imiş. Önce ağaçları ek. Sonrasında ağaçlı alanları çimleyince biri Mavi Ladin olmak üzere 10 kadar meyva ağacını kaybettim. Şimdi çimli ön bahçenin yan tarafında sadece 2 adet elma, bir adet ankara armudu birde ortalarda bir yerde Uludağ Köknarı kaldı. Amut'ta her an gitmeye hazır gibi görünüyor.

Artık çim alanlarım büyük bölümü futbol sahası gibi gibi bomboş bir alan haline geldi. Sanki üzerinden Mogol ordusu geçmiş gibi. Ama ben bundan da memunum ve moralimi hiç bozmadım.

Son durumu aşağıdaki resimdeki gibi.

Name:  1_resize.jpg
Views: 5074
Size:  69.6 KB

Son baharda yaprak toplama derdim azaldığı gibi biçmesi de kolay oluyor.

Bilgilendirme ve tavsiyeleriniz için teşekkürler...

s.serdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön