View Single Post
Eski 20-03-2007, 09:58   #39
sdcrmn
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-03-2007
Unhappy sebzelerim

Praktikerden badem salatalık, kornişon s., cherry domates, domates ve demre biber tohumları aldım.11 martta her çeşitten 2şer tane tohumu fideleme kaplarına ektim. 20derece sıcaklıkta içeride tuttum tohumları. Direk balkona koymaya korktum çünkü gece sıcaklıkları oldukça düşüktü. Her sabah günde sadece 1 kez fısfısla suladım, aşırı sulamaktan kaçınmaya çalışıyorum bilmiyorum doğru mu? Üzerlerini buzdolabı poşetlerinin kenarlarından açarak örttüm. 19 mart itibariyle badem salatalıklardan biri çimlendi)))) Gördüğüm anda o kadar sevindim ki sanırım meyveleri çıkınca çıldırıcam sevinçten Hemen ardından kornişonun biri çimlendi. Bugün sabah kalktığımda bademin boyu uzamıştı akşamki haline göre ve cherrylerden biri de çimlenmişti Aslında sanırım salatalıkların daha erken çimlenmesi gerekiyordu, hatta endişelenmeye başlamıştım geç kaldı diye. Bir de merak ediyorum acaba aynı şartlarda olmalarına rağmen her iki badem salatalık **** kornişon neden aynı anda çimlenmedi acaba??
Çimlenenlerin üzerini artık açık bırakmam lazım değil mi? Yaprakları çıkmaya başladığı için aydınlıkta mı olmaları lazım? İçeride ısının 20derece olduğu yerde tutmaya devam mı etmeliyim? Fidelerin iyi yetişmesi için daha mı az sulamalıyım yoksa günde 1 kez suya devam mı?
Gelişmeleri paylaşacağım

sdcrmn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön