View Single Post
Eski 20-09-2011, 12:40   #1
effekentli
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-08-2011
Balkonda mini sera yapımı

selam arkadaşlar. balkonda terasda sebzeydi meyveydi topraklıydı topraksızdı derken düşündümki bide sera olsa kış demeden iklim gözetmeden çalışmalarımıza devam ederiz. internette yaptıgım 2-3 günlük gezinin üstüne buldugum şekilleri şöylece bir harmanladım ve terasıma uygun serayı planladım. gerci biraz masraflı oldu .
benimde hafta sonu ayıracak 1 tam günüm var ve masraftanda kaçınmam diyebilecek arkadaşlar için yaptıgım serayı tarif etmeye çalışacagım . umarım faydalı olur.
Malzemeler : 1- 5 adet sineklik profili (1 profil 6m ) istediginiz olcuye gore degişir 1 profil 12tl*5 = 60 tl
2- 1.5 metre sera naylonu = 5tl
3- 2 adet menteşe 1 adet pencere tutacagı 2tl
4- vida testere tornavida bunlar bende mevcuttu.
bu profilleri istedigimiz olcüde kesiyoruz.
toplamda 70 tl

kendimize uygun tasarımla monte ediyoruz

90 derecelik bolumler çok kolay profil monte aparatı var geçmeli. şayet açılı düşünürseniz benim gibi çok ugraşırsınız .

sonra üzerindeki sineklik oluklarına sera naylonunu kaplıyoruz.

en son montaj kısmıda rüzgarlı havada biraz zahmetli oluyor durgun havaları tercih ediniz.

en son bu hale geldi üst bölüm pencere gibi kapaklı açılır-kapanır vaziyette. havalandırma ve mahsülleri toplamak için . hele tohumlar bi filizlensin hemen yeni yuvalarına taşıyacam.
arkadaşlar olay bu. umarım faydalı olur ve sizde kendinize miniminicik seralar yaparsınız.

Düzenleyen effekentli : 20-09-2011 saat 12:43 Neden: hatalı yazım
effekentli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön