View Single Post
Eski 15-09-2011, 16:01   #27
merlict
Ağaç Dostu

merlict's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2009
Bende aynı konudan uzun süre önce rahatsız olmuş ve görevliye durumu anlatmıştım.Yukarıda anlatılanların hemen hemen aynını banada söylediler.İkna olmadığımı onlarda biliyorlar ama yapacaklarından geri kalmıyorlar.Araştırmalarımı inatla devam ettirdim.Geri iade %90 yalan, hepsini imha ediyorlar.Bir kısmını çalışanlar kendileri için ücretsiz alıyorlar.2 ay araştırdım ve takip ettim, geri iade yok.Balçova Koçtaşta çalışan biri ile samimiyet kurdum ve bütün olayları takip ettik beraber. Kuruyan arka bölümdeki çöpe gidiyor.Kırık ve imha kararı çıkmış tüm malzemeler ile birlikte.O imha kararını veren bölüm ve ilgili muhasebe kayıtlarını tutan bölüm onay verdiği anda personel hemen depodakileri çöpe götürüyor.O esnada orda olmak için içeriden biriyle beraber olmak lazım.Çünkü hurdacılar diğer kırık malzemeleri alayım derken atılan kurumaya yüz tutmuş bitkileri zaten görmüyor ve acımıyorlar (biz bitkilerden daha acınacak durumdayız der gibi...) Çöpe giden bitki kısa sürede zaten ülke şartlarından dolayı otomatikmen imha oluyor.

Kurtarma konusunda her türlü fikre açığım, evim müsait olmasa da çokça bitkiyi yaşatma adına onlarca saksı küçücük balkonumda ve odada.Eve alamadıklarımı işyerine götürüyorum.İşyerinin bahçesi bu işler için müsait ve yönetim bana destek veriyor.Ama gün boyu Koçtaş'ın bitkiyi çöpe atmasını beklemek ise çok zor.Eğer yapabilirsek bence içeride çalışanlardan samimiyet kurup olayı gizliden yürütebiliriz (çok etik olmasa da...)

Mehmet

merlict Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön