View Single Post
Eski 07-09-2011, 01:22   #436
burcinella
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-09-2011
Öncelikle malicetin cvp verdiğiniz için teşekkürler... Kaç gündür kimse cvp vermeyince bende orkidelerimin köklerindende şüphe duydum ve saksısından çıkardım. İçerde kalan kökler sarı ve çürümüştü. Elimde ilaç bulunmadığı için çiçeklerimi su dolu kaba oksijenli su katıp onun içinde güzelce yıkadım kötü olan yapraklarıda kestim. yaprakların aralarındaki küfleri kulak pamuğuyla temizledim falan Sonra kurulayıp tarçın döktüm bir gün kurumalarını bekledim. Bugünde onları temizleyip kurumuş kökleri kestim sonrada kömür tozu sürdüm ve şimdilik köklerde yapraklarda gayet memnun. Sonra koçtaşa gidip orkide toprağı aldım ve bu toprağın içine başka yerlerde de okumuştum fındık kabuğu karıştırdım. Fındık kabuklarını fırında dediğiniz gibi yaptım ama toprağı yapmadım umarım gene sorun olmaz çünkü yazınızı görmemiştim Neyse bu akşam onları güzelce temizleyip saksısına geri diktim. Şu anda gayet memnun gibiler yarın sulayacağım ***. Yaprak araları,altında ve göbekteki küfler iki gündür yok tarçın gerçekten iyi geldi umarım bir aksilik çıkmaz.

burcinella Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön