View Single Post
Eski 03-09-2011, 19:07   #26
whitestone58
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-09-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ebrar nisa Mesajı Göster
Biz eşimle birlikte yaklaşık 4 yıldır 200-250 lt.bir akvaryumda malavi cikletleri yetiştiriyoruz. Bu zamana kadar hallerinden memnun görünüyorlar. Birçok yavru edindik. Bu sistemi bugün farkettim. yanlız bizim akvaryumumuzda büyük temizleme motoru ve hava motoru var. Hep japonlardan bahsetmişsiniz cikletlerle bu iş olmazmı? Balıklarımın hayatınıda tehlikeye atmak istemiyorum. Ayrntılı bir şekilde sistemi nasıl öğrenebilirim acaba? yorumlarınızı bekliyorum
Gerçi bir arkadaşımız yukarıda link vermiş ama ben yinede vereyim.

http://www.akvaryum.com/Forum/aquapo...i)_k376857.asp

Ben akvaryum.com üyesiyim aynı zamanda. Yukarıdaki linkli sayfada aquaponic sistemler hakkında çok detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Benim bu foruma üye olmama nedende aquaponic bir sistem kurmakla başladı. İnternette aquaponic bir sistemde kullanmak üzere bitki araştırırken bu forumda red robin cinsi domates hakkındaki bilgileri inceledim ve tamda aradığım bitki olduğuna kanaat getirdim. Hatta red robin domates başlığınada bir kaç satır yazdım. Aynı zamanda akvaryum.com daki son sayfalardada mesajlarım var. Red robin bulamadığım için marketten cherry domates alıp çekirdeklerini çıkartıp kuruttuktan sonra diktim. Yaklaşık 3cm oldular. Bugün şaşırtma yaptım. Biraz büyüdükten sonra aquaponic sistem kuracağım. Ama hala red robin tohumu arıyorum. Eğer elinde olan varsa alabilirim
Sizin balıklarınızın bulunduğu akvaryumdada aquaponic bir sistem elbette kurabilirsiniz. Hiç tereddüt etmeyiniz. Akvaryum.com'ada yazarak faydalı bilgiler edinebilirsiniz. Saygılar...

whitestone58 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön