View Single Post
Eski 31-07-2011, 08:08   #79
gülenmelek
Ağaç Dostu

gülenmelek's Avatar

Giriş Tarihi: 16-04-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Birsen 33 Mesajı Göster
Yer kirazları çok sulandığı zaman yaprağa gidiyor, meyve dökümü azalıyor. Tek bir kök 3-5 metrelik bir alanı kaplayabiliyor. Her gün sulama yerine 2-3 günde bir sulamak işe yarayabilir. Çok nemli yerde büyümesi hızlı olmasına rağmen meyve tutumu az oluyor. Muz serası nemli gelmesine rağmen diğer sebze seralarında mesela patlıcanın yetiştiği yerde onun da verimi iyi oluyor. Çok güneşli ve sıcak yerde olursa ve çokça susuz bırakılırsa meyve ve çekirdekleri daha sert ve tadı daha keskin oluyor.
2 gün bekleyip 3. gün suluyorum (ortalama olarak) Sabah güneşini alıyorlar, yaklaşık öğlen 2ye kadar. Buna rağmen sanki kendilerine gelemiyorlar. Ama ben sabırla bekleyeceğim, bu sene olmazsa seneye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Birsen 33 Mesajı Göster
Beyaz sinekler için nane veya fesleğen yapraklarını ufalayıp çiçeğin dibine koyarsanız faydası oluyor. Bir bez parçasını çamaşır suyu veya sirkeli su ile ıslatıp yakınlarına koyunca onun da faydası olur.
Altın çilek saksısının yanında taze fesleğen de var, onlar da yetişiyor bir yandan ama onlarda da var beyaz sinek Ama naneyi, sirkeli ya da çamaşır sulu bezi bir deneyeyim hemen. Teşekkür ediyorum açıklamalarınız için

gülenmelek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön