View Single Post
Eski 31-07-2011, 00:49   #24
Talip Girgin
Ağaç Dostu

Talip Girgin's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ligustrum Mesajı Göster
Balığın akibetini merak ettim. Suya gerimi salındı gibi.
Yazılarını okumak değil, beklemek zahmet.
Balığı geri salacaktık ancak, ava gelirken Mahmutlar'da ki arkadaşlara balık getireceğime dair söz vermiştim ve balığı götürdüm, bir öncekilerle beraber pişirip yedik. Aslında tadını da merak etmiyor değildim yani. Ancak ben balıkçılığı spor olsun diye yaparken, yemiyeceğim balığı da tutmam! Tutmayacaksam onları ekmekle beslerim! Geri saldığım balıklar şu ana kadar limit altı balıklardır. Onun dışında hafta da üç kez balık yeyin der doktorlar. Kuralcıyımdır ama melek değil Ben İstanbulda oturuyorum. Lüleburgaz'da akrabalarım var ne zaman İğneada'dan balık getirirler ve beni telefonla arayıp "akşama yemekte lüfer ızgara var" derler. Ben tam saatinde orda olurum. Balık haline gider, kasayla balık alırım. Bir keresinde hesaplı buldum tam altı kasa; palamut, sarıkanat, kalkan, dil balığı, tekir, istavrit karışık balık aldım ve eve geldim. Hanım ne yapacağını şaşırdı. Buzdolabımız en büyüğünden ama hepsini almadı. Mağazayı aradım dilfiriz sordum var ama depoda, yarın getiririz dediler. Balığın tam ondört kilosunu rahmetli kayınpederime götürdüm Hanım günlerce kapıdan çıkarken peşimden bağırıyordu "Sakın balık almaaaa!" Kontrolsüz Trole, voliye, gırgıra ve tırıvıya karşıyım ancak gösteriş için balık salmaya da karşıyım. Balıkçı avcıdır ve avı için dağ bayır gezer. Avınla köşe kapmaca oynar, ona saygı duyar, onu incitmez, onu sever...ve sonra pişirip yer Garip ama dünyanın kanunu bu! Pazardan balık almakta bir çeşit avcılıktır! Sadece tutan başka yiyen başka... Beklettiğim için özür dilerim ama geniş takılmak zorunda kalıyoruz mecburen. İş var, hesapta olmayan durumlar oluyor. Başka sitelere başka konular yazıyorum. Aslında bende sıkılıyorum inanın yazıyı yayınladığım sitelerin (15 - 20 arası!) daha yarısının yorumlarına cevap yazamadım vakit yetmiyor. Saygılar efendim.
"Butik Fayda" sonbahar, kış aylarında devam edecek! Bir takım olayların sonucunu bekliyorum! Selamlar...

Talip Girgin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön