View Single Post
Eski 14-07-2011, 09:32   #13
lale607
Ağaç Dostu

lale607's Avatar

Giriş Tarihi: 24-04-2010
*b
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi iris41 Mesajı Göster
Sokak kedileri icin bir faydası olacakmı bu yarışmanın ?
kediniz cok güzel fakat cins kediler sokak kedileri kadar insana baglı ve sevgi beslemiyor dogasından kaynaklı .
Kediler 6 aylık olana kadar oyunculugunu bir tür avcılıgını geliştirdiginden bizler oynadıgını sanıyoruz
güle güle besleyin
sn iris41, yarışmanın sokak kedileri için ne tür faydaları olacağını tam olarak blmiyorum. 'sultan kedi ırkları derneği' ne ulaşırsanız onlar bilgi verirler. ben daha önce 3 defa sokak kedisi besledim, kızkardeşimin 2 tane siyam kedisi var, şimdi de british shorthair besliyorum. inanın sevgi yönünden hiçbir fark yok ne veriyorsanız onu alıyorsunuz. bana görede sokak kedileri özgürlüklerine daha düşkün olduklarından evden kaçıp gitme oranları daha fazla, benim beslediğim 3 sokak kedisinden 2 si evden kaçtı. Cins kedilere gelince onlarda cinslerine göre bağlılık dereceleri daha farklı örneğin ragdoll cinsi kediler sokakta yaşayamaz tam bir ev kedisidir ve sahibine çok bağlıdır. Ben secereli bir ragdoll **** birman kedisi almayı çok istedim fakat yurtdışındaki yetiştiriciler Türkiye ye vermek konusunda biraz nazlanıyorlar. Paşa geldikten 3 gün sonra italya daki bir yetiştirici yarışmaya katılmak koşuluyla vermeyi kabul etti fakat paşa geldiği için biz almadık bu defa. Hollanda ve daha birkaç Avrupa ülkesi bu şekilde olaya yaklaşıyorlar. Türkiye nin kendine ait 2 tane cins kedisi varken (van ve Ankara kedileri) bu yarışmaya katılmakta ve fife ye üye olmakta bence geç bile kalındı.

lale607 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön