View Single Post
Eski 30-06-2011, 20:23   #253
ibrahim doğan
Ağaç Dostu

ibrahim doğan's Avatar

Giriş Tarihi: 19-11-2010
sn.sevilseyyar;
serada işler iyi gitmiyor bu ara domates yaprakları kıvır kıvır oldular sanırım sulama ile ilgili olabilir diye düşünüyorum...bugüne kadar gün içinde sekiz defa sulama yapıyordum yaklaşık seksen dakikada bir 3 dakika sulama yapıyordum...şimdiye kadar fideler küçüktü ama büyüdüler ve halen aynı sulama proğramı ile suluyorum bugün yeni zaman saati aldım ve artık günde 16 onaltı defa 45 dk.bir 3 dakika sulama yapacağım... bundan sonraki gelişmeleri merakla bekliyorum....

bu sorun ile ilgili olarak drenajdan olabilir diyede düşünüyorum,yaklaşık 60 günden beri verilen besin eriyikleri bitki kökünde birikim yapmış olabilir bitki yataklarından dışarı hiç taşma olmuyor buda verilen besin eriyiklerinin içerde biriktiğini aklıma getiriyor sabah tüm torbaların yanlarını delerek verilen suyun dışarı akmasını sağlamaya çalışacağım.....

doğrusunu söylemek gerekirse biraz ümidim kırıldı,sanki olmayacak gibi ümitsizliğe karamsarlığa kapılmaya başladım..bakalım bir süre daha ayakta tutmaya çalışacağım.....selamlar....

ibrahim doğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön