Konu: Palmiye
View Single Post
Eski 14-05-2011, 13:17   #615
merichan
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-01-2011
Sn. Hami Basoglu,

Ben Atina'da yasiyorum, agaclari, cicekleri kisaca dogayi cok sevmeme ragmen bakim ve yetistiricilik konularinda oldukca acemiyim. Atina'ya gecen yil tasindim ve gordum ki burasi her ne kadar bir beton ormani sehri olsa da balkonlardaki yesil goruntuler biraz olsun icimizi rahatlatiyor. Bu sekilde ben de basladim yavas yavas balkonumu yesillendirmeye. Subat ayinda o cok sevdigim (turunu bilmiyorum ne yazik ki) palmiyelerden birini aldim. Cok soguk havalarda iceri aldik, havalar guzellesince yine balkona biraktik. Bu arada Mart ortalarinda havalar cok iyi giderken ben de bu guzel palmiyeyi icinde bulundugu kucuk saksidan cikartip buyuk bir saksiya aldim. Ne olduysa ondan sonra oldu. Cunku acemice is yapmaya kalkisan ben, saksinin dibine daha once marketlerden aldigimiz torf karisimli bir toprak koydum, ustune dogru da o toprak bitince yeni aldigimiz bahce topragindan ekledim ancak hemen akabinde palmiyemin yapraklari birer ikiser yavas yavas sararmaya basladi. En uste koydugum bahce topragi surekli kuru gorundugunden ben de surekli su verdim (acemilik iste) Sonra buradaki yazilarinizi okuyunca bu sararmalarin toprakdan ve benim surekli su vermemden kaynaklanabilecegini fark ettim. Asagida resimlerini bilgilerinize sunuyorum. Bana palmiyemi gittikce artan bu sararmalardan kurtarmam icin tavsiye verebilir misiniz, tabi umarim bunun icin gec olmamistir.

Tesekkurler, saygilarimla

Eklenen Resimler

merichan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön