View Single Post
Eski 25-04-2011, 22:43   #5
tomurcuk-toprak
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 15-03-2011
Sayın kömür ; tekrar teşekkür ederim.....

İlk akvaryumum olacağı için çok büyük bir akvaryum almayı düşünmüyorum...Tabi pet shopa gittiğimde oradakileri görüp fikrimi değiştirmezsem .... nasıl tarif etsem ebat olarak bilemedim ama sanırım 100/ yüz litreden küçük bir akvaryum düşünüyorum....Başarılı olursam zaten daha büyüğü ve balıkları çeşitlendirerek devam ederim... Ama şimdiye kadar netteki taramalarım sonucunda kafam çok karıştı...çünkü bilmeyen biri olarak nerden başlayacağıma öğrenmeye karar veremedim.... Akvaryumlarda ortaya çıkan hastalıklar konusunu tesadüfen kabaca okumalarım sonrasında bu işi bilmeden kulaktan dolma bilgilerle yapabilir miyim ? diye kendime sormadan duramadım ... Bilen birileri bana yardım ederse ****** gönül rahatlığıyla tereddüt etmeden hemen alırım.... Akvaryumlarda canlı bitkiler , hastalıklar , gerekli ekipmanlar , balık türleri ve tatlı - tuzlu / sert - yumuşak su..... vd. Öğrenmem gereken çok şey var anlayacağınız... Diğer türleri bilmediğim için yardım eden bilgili birileri olmazsa da tabi akvaryumcu ne verirse onu yapmayı da düşünüyorum .... umarım olur.

tomurcuk-toprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön