View Single Post
Eski 27-02-2007, 18:29   #381
krkguide
Ağaçsever

krkguide's Avatar

Giriş Tarihi: 19-02-2007
Sayın sukranayalp, bilgi için teşekkür ederim. Fotoğrafların hepsini Muğla'nın Dalyan Beldesine yakın çevrelerde çektim. 1. fotoğrafı 24 Kasım 06'da Dalyan'a yakın bir ören yerinde çektim, bu fotoğraftakinin dediğiniz gibi C. hederifolium olduğunu düşünüyorum. 2. ve 3. fotoğrafları yine Dalyan'a 5 km uzaklıktaki bir vadide dere kenarında 15 Şubat 07'de çektim. Bu fotoğraftakiler aynı yerde çekilmiştir, dediğiniz gibi biri gölgede biri güneşte ve bitkiler arasındaki mesafe 5 m var ya da yok. Bu fotoğraftakilerin de C. trichoptheranthum olabileceğini düşünüyorum ? (Kaynak: YeşilAtlas,Kasım 1998). 4. fotoğraftaki de Dalyan'dan 30 km uzaklıktaki deniz kenarındaki bir dağın yamacında (takriben 100 m yukarıda) çektim. Bu fotoğraftaki tür 2. ve 3.ye biraz benziyor. Dediğiniz gibi tanımlamak oldukça zor. Ve ayrıca geçen pazar 25 Şubat 07'de 1200 m yükseklikte (Dalyan'a 60 km uzak) başka bir türü daha fotoğrafladım. Bu fotoğraflardaki C. coum olabilir mi? Zamanınızı ayırdığınız için tekrar teşekkür ederim.

Eklenen Resimler

krkguide Çevrimdışı   Başa Dön