View Single Post
Eski 20-04-2011, 01:40   #8399
maki01
Ağaç Dostu

maki01's Avatar

Giriş Tarihi: 05-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi klubnika Mesajı Göster
Arkadaşlar, sıvı gübre konusunda herkese uyarmak istiyorum!!!
Çok dikkatli olmalısınız. ''ÇİÇEK COŞTURAN'' gübre kesinlikle kullanmayınız. Ben problem yaşadım, karışımı çok hafif hazırladığım taktirde, Faruk Bey ve İlknur hanım aynı problemlerle karşılaşmışlar. İçinde olan bileşiklere karşı menekşeler olumsuz tepki gösteriliyor, ''bitki zehirlenmesi'' adlandırabiliriz.
Sevgili klubnika,

Bu görüşüne kesinlikle katılmıyorum. " Çiçek Çoşturan"ı tüm bitkilerimde kullanıyorum ve hiçbir sorunla karşılaşmadım. Yazdığın gibi "bitki zehirlenmesi" gibi bir durum söz konusu olsa, benim menekşelerde de olurdu. Kullanılan toprak karışımını ve diğer besinleri gözden geçirmenizi öneririm.

Belli elementler, diğerileriyle karıştırılmaması gerektiği için kompoze gübrelerde yer almıyor, kalsiyum gibi. Bu tür bir eksiklik de söz konusu olabilir.

Menekşelerinde "zehirlenme" diye adlandırdığın değişiklikleri daha detaylı hatta fotoğraflarıyla anlatırsan, neler olduğunu, benzer sorunları yaşayıp yaşamadığımızı kavrayabiliriz.

Bir ürün, hakkında bu kadar kesin cümleler kullanmanın çok doğru olmadığını düşünüyorum.

maki01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön