View Single Post
Eski 03-04-2011, 07:55   #27
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2007
Sayın Balıkçı;
Her yıl bu mevsimde sizi bol bol anıyorum. Yıllar önce bana getirdiğiniz kır menekşeleri bu mevsimde açıyor. Hem de öyle güzel, öyle yoğun kokuyorlar ki.... Çocukluğuma, köyüme geri dönmüş gibi oluyorum.
Geçen Perşembe, canım işe gitmek bile istemedi. İçimde bir sıkıntı, bir huzursuzluk. Sebep de yok hani. Mecburen çıktım evden. Son anda yazlığa gitmeye karar verdim. Pek zamanımda yoktu ama bahçıvanın kökünden kestiği clematisim tekrar sürmüş mü diye merak ediyordum. Bakıp hemen dönecektim. İşe 5 sakika geç gitmek için bahane arandım yani. Bahçede önce kır menekşelerini gördüm. Zaten her mevsim yemyeşiller. Şimdi minik mor çiçeklerini de açmışlar. Minik diyorum ama çocukluğumdan hatırladığımdan daha büyük bunların çiçekleri. Mis gibi de kokuyorlar,tıpkı çocukluğumdaki köyüm gibi. Ben de bir keyif sormayın. Clematisim de yeniden sürmüş. Menekşelerden topladım biraz. İşe gidinceye dek otomobilin içi bahar gibi kokuyor. İşyerime girerken, diğer çalışanlara, size bahar getirdim, diyordum zaten. Sayenizde günüm aydınlandı. Tekrar çok teşekkürler.

abk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön