View Single Post
Eski 17-03-2011, 10:08   #22
Kirmit
Ağaçsever

Kirmit's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Güneş enerjisinin suyu ısıtmada kullanımı için gerekli güneş panelinin maaliyetini bilmiyorum ama çok olduğunu düşünmüyorum. 1000 tl'den düşük diye aklımda kalmış bir yerde gördüğüm kadarıyla. Yani tüketici adına maaliyetinden bahsediyorum, ticari amaçlı değil. Diğer yöntemlerle de zaten kombi alsak, termosifon alsak vs hepsinin maaliyeti çok daha fazla. Ve sadece aracı almak yetmiyor diğer yöntemlerde, yakıta ayrıca sürekli para ödemek gerekiyor. Yani hem enerji tasarrufu yaparken hem de bunu bedava kullanıyorsunuz güneş panelleriyle.

Şu anda kirada oturuyorum ve güneş enerjisinden ısıtma suyu için faydalanıyorum. Banyo, bulaşık vs, suyu ayrıca ısıtmaya gerek kalmaması çok güzel bir olay. Ben çok memnunum, hamam suyu gibi, çabucak ısınıyor. Doğalgaz zaten yok burda, elektrikli termosifon, sobayla ısıtma ya da tüp kullanmak gibi yöntemlere de gerek kalmadan, para vermeden kullanıyoruz sıcak suyu. Kat mülkiyeti kanununun ne engeli var onu bilmiyorum, biraz açıklarsanız daha iyi anlaşılır sorun sanırım.

Düzenleyen Kirmit : 17-03-2011 saat 22:03
Kirmit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön