View Single Post
Eski 15-03-2011, 20:49   #598
dark_blue
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-01-2011
Sayın Seyyah53,

Sizin benim kiliğime ve yazdıklarıma inanıp inanmamanız beni pek alakadar etmiyor.

Ben sadece denediğim bir olayın sonuçlarını paylaşmak istedim. 15 Kg arpa çimini 1 günde
hayvana verilmeyeceğini, 9 kg yemin 1 günde 4 kg yeme düşürülemeyeceğini bilecek bir süre dir hayvancılık yapıyorum.

7 günlük bir sürede bu yeni rasyona alıştırdım. Herhangi bir şişme ve ishal olayı meydana gelmedi. İlk üçgün, süt önce 20 lt den 17 lt ye kadar düştü. Sonrasında her gün yaklaşık 1 lt artarak 15 günün sonunda 28 lt ye ulaştı.

15 günlük sürenin sonunda tekrar 7 günde eski rasyona geri döndüm. Süt miktarı da 20 - 21 lt seviyesine düştü.

Bu süt miktarındaki artıştan daha önemlisi, hormon iğneleri yaptırmış olmama rağmen göğsemeyen iki ineğim göğsedi ve aşılattım.

Başta Sayın Seyyah53 olmak üzere kimsenin bu yazdıklarıma inanmasını beklemiyorum. Fakat bu işten geçimini sağlayan insanların bu konuyu denemelerini tavsiye ediyorum.

Bir ihtimal olsa bile; yem fabrikalarına ve süt firmalarına bedavaya uşaklık yaptırıldığımız bu dönemde böyle bir imkanı değerlendirmeye çalışmamız gerektiğini düşünüyorum.

Sayın Akın Selçuk'un bu konudaki çalışmalarını destekliyorum ve kendisine teşekkür ediyorum. Umarım bu konudaki çalışmalarını devam ettirir ve bizimle paylaşmaya devam eder.

dark_blue Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön