View Single Post
Eski 12-03-2011, 00:26   #97
maybach
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-02-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ensar Mesajı Göster
Sayın Maybach,

Siz benim yazımı bir kez daha okuyun lütfen.

Ulaştaki tesisiteki kangalları en son ne zaman gördünüz? istediğim fotoğrafları yükleyecekmisiniz ?

Ben profesyonel yetiştirici değilim ama köpeklerimi görmek isterseniz ensar/tekirdağ sayfası bu sitede mevcut. Görebilirsiniz.

Kangaldaki kangalda 3 ten fazla doğurur, Amerikadaki de İngilterede ki de.

Sevgiyle kalın
Sn ensar ricanızda ısrar ederseniz sizi kırmam elbette okurum bence şuan için yeterli okudum cevap verdim tekrara lüzum görmüyorum tatmin olmadıysanız cevabımı tekrar okuyun.

bu ısrarınızı anlamadım Ulaş Kangal Çiftliği işte Sivas valisi halkı Cumhuriyet üniversitesi olsun bu çiftliği kurar da arasa köpek doldurup aleme sakız olur mu Sivas'ta kangal köpeğine kıranmı girdide arasa köpek bakacaklar güldürmeyin beni mantıklı mı bu şimdi ben gidip gördüm rusların Ulaş'dan köpek aldığını da duydum siz neyin peşindesiniz resimden gen analizi yapılırmı
ayrıca konu sizin köpekleriniz değil konusu geçer ise sayfanızda varmış sizin sayfanızda sizin köpeklerinize yorum yaparız

kangalı sütten kesilir kesilmez safi acı un ekmek ile beslersin hayvan küçük kalır
arasa iti sütten kesildiğinde et kemik ezmesi ile beslersin kemik aşısını kaçırmazsın gelişme döneminde d vitamini aşısı yaparsın köpek iri kemikli olur birde bu muameleyi hakiki kangala yaptığını düşün

gene diyorum kapısında iri köpeği olan benimki Kangalların atası modunda konuşuyor sahibinde kangalı çiz deseniz kendi köpeğini çizer
demekki sizin köpeklerinizde 8-10 doğum yapıyor

genellemenizi şöyle düzelteyim kırma her yerde kırmadır Kangalda Kangal.
kangal köpekleri istisnalar haricinde fazla yavru yapmaz kendinize şu soruyu sorun;
sandığım kadar doğurgan köpekler geniş Asya ve Anadolu yaylarında binlece yıllık geçmişi ile nasıl bu kadar nadir bulunuyor

maybach Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön