View Single Post
Eski 06-03-2011, 18:08   #23
hakikitosunpasa
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-03-2011
bluetooth'a zeval geldi, kediotunu yükleyemedim, bizim katilin fotoğrafı var ekli, şimdilik pek muhabbetleri yok gerçi ama ısınırlar yakında

şimdi blueberry diye bir meyve var, bizim yaban mersinine benziyor gibi canlandırıyorum ben hep gözümde, iskandinavya civarında (Danimarka dahil) bir kral bu meyveyi çok severmiş, hep yediği için de dişleri mavi maviymiş, dolayısıyla kendisine "bluetooth" diye lakap takmışlar, "mavidiş" demek, işte bu kral bir gün iki ülkeyi birleştirmiş, buna mahsuben bugün bu cihazları birbirine bağlayan teknolojiye bu sebeple bluetooth diyoruz (yalan olabilir)

bu çok gerekli ve başlıkla son derece ilgili bilgilendirmeden sonra sizlere bizdeki kediotundan ve ortadaki karışıklıktan bahsedeceğim

efendim, Koçtaş'tan kelepir gibi menekşe bulunca alalım dedik, birini hediye olmak üzere biraz daha büyükçe bir saksıya aldık, ondan kalan boş saksıya da ağzına küçük bir parmak kalana kadar torfla doldurup üstüne de tohumları atacakken bir de baktık ki tohumlar neredeyse limon çekirdeği kadar, şaşıra şaşıra torfun üzerini bu tohumlarla torf görünmeyene kadar kapladım, üstüne de az bir torf serptim, 1 hafta 10 gün gibi çimlendiler, üzerlerindeki torfu blok halinde havaya kaldırdıklarını görünce çok güldüm, spreyleyerek toprağı ıslatıp parmağımla da yerine oturması için bastırdım, oturdu toprak, dört normal parmak kadar oldular şimdi

e-fidancım'a baktım da onların da kafası karışmış gibi, şöyle diyor zira bendeki çim gibi olan Vilmorin marka tohum için: "Kedi otunun beyindeki mekanizmasının, benzodiazepin ilaçlarınınkine benzediği düşünülmektedir. Avrupada uykusuzluğa ve anksiyeteye karşı kullanılmaktadır. İtalya, Belçika ve İsviçre gibi ülkelerde uykusuzluk problemi için reçetesiz satılan bir ilaç olarak onaylanmıştır. Latince adı Valeriana officinalis olan bitki ülkemizde kedi otu kökü olarak tanınmaktadır. Bitkinin kullanılan kısımları taze ya da kurutulmuş kökleridir. Ülkemizde 10 civarında Valeriana türü vardır."

cyperus alternifolius için ise Google görselleri şunlar

cat grass için avena sativa diyen de var ama o yulaf

baktım baktım bilemedim ben, Valeriana diye Google görsellerine baktım, benzeyenini bulamadım yine

bir ara bendeki bitkinin ve tohumların fotoğraflarını da eklerim

Eklenen Resimler

hakikitosunpasa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön