View Single Post
Eski 22-02-2011, 11:00   #77
merlict
Ağaç Dostu

merlict's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi remz Mesajı Göster
Sayin Mehmet

Ozonlu suyu neden icmemeliyiz ?

Ozon gazi kana karistirilarak verilebilirken ozonlu suyu icmek neden sakincali ?

Yanlis anlamiyorsam hazir sularin icindede ozon var icecekseniz onu icin diyorsunuz oylemi ?

Birde ozon gazinin kokusu biber gazi bibi bi anda nefes borumuzu parcalayacak duzeyde tehlikeli diyorsunuz yoksa benmi yanlis anladim ?
Sayın remz, aslına bakarsanız sayın seazone olayı açıklamış. Burası Türkiye nelerin doğru olduğunu anlamak için iyice araştırmak gerekiyor, aksi halde yalan bile 3 gün sonra doğru sanılıyor.

Sorularınıza gelince; Ozonlu suyu neden içmemeliyiz ? Ürettiğimiz ozon değeri standart olmadığı gibi konsantrasyonu çok farklı ve tehlikeli olabilir.Zaten içtiğiniz ilk anda mide bulantısı başlar ki işte o an oran dengesizdir ve tehlikeler bu şekilde başlar.Bunu suyu içmeden önce koklayın zaten içmek istemeyeceksiniz.Bu sebeple içmemeliyiz ?

Ozon gazı kana karıştırılma işlemini çok iyi bilmiyorum ama oran olarak çok düşük olduğunu düşünüyorum ki suda olduğu gibi dezenfektan önceliği olabilir ki sudaki ozon ise (bizim ürettiğimiz) dengesiz olabilir, tehlike arzeder derim.

Hazır suların içinde ozon var (çoğu firmada) Siz avrupadasınız sanırım, sizdekilerde olmama ihtimali yüksek, bu bizim ülkedekilere özgü bişey.Her zaman olduğu gibi bazı şeyleri geriden takip ederiz.Hazır suları için demiyorum, zaten içiyorsunuz diyorum.Bakın kısaca benim yaptığımı size ileteyim.Ben 15 yıldır böyle bir sektörde çalışıyorum.Çalıştığım birçok firma içinde elit olanlar olduğu gibi sıradan olanlarda mevcut.Konuyu dağıtmadan bunu üreten ben, evde ise suyu içerken ne arıtma cihazından su içerim, kesinlikle içmeyin derim (vucudumuzun arıtma cihazı taşlarında kalan minerallere ihtiyacımız vardır) nede yeni aldığım hazır suyu.Damacana şişesini açtıktan sonra imkanım varsa 1-2 gün kapağını açıp bekletirim, ardından içmeye başlarım.Eğer bulabilirsem doğal mineralli su alırım.Karşılaştırma yapmak isteyen dünyanın en iyi suyu kabul edilen evian suyu bulsunlar ve Türkiyedeki şişelenmiş sulardan bulsunlar.İçmeden etiket değerlerini karşılaştırsınlar.Aradaki değer farklarını görünce şaşırırsınız, hatta imkanınız varsa evian suyu için, tadının burukluğundan tutunda sertliğine kadar birçok sorun bulacaksınız.İşte burada sormazmısınız niye böyle diye.Bu kadar kötü sandığımız su neden bu kadar fazla isteniyor.Ben bile ilk içtiğimde "bunu içeceğime İzmir şehir şebeke suyunu içerim daha iyi" demiştim, belediye bana dava açarmış

Bu konular ozondan başladı.Doğa bize mükemmel saflıkta ortam sunmuş ama biz onu değiştirmek için bilip bilmeden her türlü kötülüğü yapmaya devam ediyoruz.Doğal kaynaktan çıkan suyu yerden çıkış anında içtiğinizde inanın dünyanın en büyük lezzeti bu dersiniz.İşte orada ozona hiç ihtiyaç yok.

Mehmet

merlict Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön