View Single Post
Eski 17-02-2011, 17:03   #45
merlict
Ağaç Dostu

merlict's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2009
Akın hocama katılıyorum, tv bobinleri direkt 220V altında çalışmazlar.Dediği gibi bir trafoya ihtiyaç var ama herkes buna ulaşamaz.En kestirmesi tv tamircisinin size sunacağı regüle devresidir.Mantık şu şekilde
220V -->Regüle devresi-->24 veya 12V-->Yükseltme bobini-->10.000 veya daha farklı ama yüksek voltaj (ölçmek çok zordur sakın bi aletle denemeyin)

Ardından bazı cam tüplere ihtiyacımız olacak.Paslanmaz kapaklı tankımızın içine bu tüpleri yerleştirip, oynamamasını sağlamalıyız.Cam tüpü yakınlarınızda labaratuvar falan varsa onlardan atıl durumda beher tipli cam tüp alabilirsiniz.Örneğin cam tüp bulamadık ama fazlaca rakı bardağımız var, kesin iş görür.

Bardakları tankın içinde sabitlemek için köpük olarak tabir edilen strafor bulup bardakların tabanı köpük içinde kalacak şekilde falçata ile keselim ve sıkıca bardakları içine oturtalım.

Bardakların içine sığacak şekilde bardaklar boyunda veya biraz büyük demir alaşımlı borular bulalım.Bardakların veya cam tüplerin içine girmeli, kenarlarda fazla boşluk kalmamalı, mümkünse bardağı elinizle salladığınızda demir boru sarsıntı yapıp camı kırmamalı.

Boruların üst kısmına bağlantı için delikler olmalı.

Soğutma suyu amacıyla paslanmaz tankımızın içine sığabilecek ebatlarda herhangi bir boş kabımız olmalı

Pnömatik sistemlerde kullanılan pvc hortum, bağlantı jakları, rekorlar ve ek parçaları olmalı.Satın alacağınız yere ozona dayanıklı istiyorum demeniz lazım, aksi halde diğerleri parçalanır.Fazla para tutmaz.

devam edecek... (karnım acıktı, yemek zamanı)

merlict Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön