Konu: Yasemin
View Single Post
Eski 26-01-2011, 21:09   #788
elek
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-04-2010
2010 Haziran ayında resimde gördüğünüz gibi kahve kupasına çeliklediğim yıldız yasemin tuttu. Bu çelikte 3 yaprak sırası vardı, alttaki 2 sıra yaprağı kesip bir gözü toprak altında kalacak şekilde dikmiştim. Suya koyduğum 2. bir çeliğin 3 hafta sonra çürüdüğünü görünce 1 kere oksijenli su vermek dışında özel bir işlem yapmadım.

Eylül ayında ufak bir kaza geçirdi. Anten kablosu değişirken yere düşürülmüş, kırılan bardak yenisiyle değişti hemen. Gövdede kabuğun kalktığı yere de mum sürdüm. İlginçtir ama o günden sonra daha bir coştu. Bir sürü yaprak verdi, bu yaprakları döküp aralarından yeni sürgünler verdi. Ana sürgün daha da uzadı, yan sürgünlerden de yapraklar gözükmeye başladı... Özetle normal bir saksıya almak için biraz soluklanmasını bekliyorum ama bitecek gibi durmuyor. Diğer taraftan da bardak kırıldığı zamandan biliyorum ki kökler bardağın içini iyice doldurmuştur şimdiye kadar, ayrıca sarılacak bir yer arıyor kendine. Bu haliyle saksıya alsam zarar verir miyim acaba? Önerilerinizi bekliyorum...

Eklenen Resimler

elek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön