View Single Post
Eski 18-01-2011, 19:58   #1006
Tempolu
Ağaçsever

Tempolu's Avatar

Giriş Tarihi: 02-01-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi eyesofsea Mesajı Göster
arkadaşlar soğuktan yapraklarda sararma oldu makasla uçlarındaki sarartıyı kestim bilmeden doğrumu yaptım bilmorum. balkondaydı içeri aldım gördüğünüz gibi her akşam doğalgaz sobasının yanıda die yaprakları suluyorum köküne doğru gövdede incelme var kesmek istemiorum çürürse vicdan azabı çekerim ölen babannemden yadigar ne yapmam gerek daha önce hiç çiçek bakmadım ! yaprağını kesip direk ektik ama sararmadan pörstü yaprağı dün çıkardım çok az köklenme olmuş bende suya koydum yeniden. ne yapıcam bilmiorum 2 ay sonra düğünüm var yeni evime alıcam difimi yerini beğenirmi bilmiorum ama gözüm gibi bakıyorum!havai köklendirme 2 ay sonra uygun olurmu? **** suda başarılı olurmuyum? çürüsün istemiorum !
Difler yapraktan çoğaltılmazlar ve sizin çiçeginiz sobanın yanında yaprak uçları bu sebepten yanmış kış ayların da bulundugu oda sıcaklıgı15 derece den az olursa bitki hayatta kalmak için yapraklarını sarartıyor kışın direk güneş alsa bile bir şey olmaz cam arkasından.bakması en kolay bitkilerden birisidir.kışları çok sulamayın parmagınızı topragına 2 cm daldırıp toprak kuru ise sulayın,bu da kışları hafta da 1 yazları 3-4 günde bir kurur .benimkiler öyle çok saglıklılar .başka eve geçin ce bir şey olmaz yeterki bol ışık ve güneş alan soguk olmayan odada olsun.

Tempolu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön