View Single Post
Eski 31-12-2010, 12:49   #10
Ayşe Yıldız
Ağaç Dostu

Ayşe Yıldız's Avatar

Giriş Tarihi: 07-06-2010
Sade yemin yanı sıra vitaminli yem de kullanıyorum zaten. Ama gözlemlediğim kadarıyla birbirlerini rahatsız edip duruyorlar. İtiyorlar, kakıyorlar, kovalıyorlar. Az önce epeyce nette arama yaptım ve kuyruk erimesi olarak bilinen bir hastalık olduğunu okudum. Tamam kuyruk erimesini anladım hastalık belirtisi mutlaka. Ama diğer balığımın ağzı nasıl bir gecede o hale geldi sorusu beni düşündürüyor.
Daha detaylı anlatayım belki çıkış yolu gösterirsiniz. Daha önce 3 balığımız vardı. İki ay önce 2 tane daha aldım. Birbirlerine alışsınlar diye ilk etapta akvaryuma poşetle beraber koydum bir süre öyle durdular. Sonra alışmış olabilirler diye düşünerek poşeti çıkardım. Bu son iki haftaya kadar herşey yolundaydı. 15 günde bir akvaryumun herşeyini çıkartıp yıkıyorum. Kumlarına kadar. Çıkartma esnasında kuyrukları zarar gördü desem hadi bir tanesinin görsün ikiside bir gece içinde kuyruklarında azalmalar olmaya başladı. Birbirlerini kovalamalarını, itip kaktıklarını gözlemledim. Şimdi hastalık mı saldırganlık mı?

Ayşe Yıldız Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön