View Single Post
Eski 28-12-2010, 21:07   #151
nariçi
Ağaç Dostu

nariçi's Avatar

Giriş Tarihi: 28-09-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ahmet salih Mesajı Göster
Bunlar da benim köstüler. İlk önce 2 tanecik çok sevimli ,süper hızlı ve çok eğlenceliydiler. fakat çok uzun sürmedi 5-6 ay sonra 10-15 tane köstü ve bahçede yüzlerce delik oluştu.Acil köstebek kovucu alındı, pek faydası olmadığı görüldü, kara kara düşünülmeye başlandı,vahşi çözümlere tabi ki itibar edilmedi, bu arada delikler ve köstüler hızla artıyordu. Bahçemize 2 minik yavrusu ile misafir gelen kediciklere eşim çok misafirperver davranarak (minik köpeğimiz Çınar'ın itirazlarına rağmen) yemek vermeye başladı, bir sabah anne kedinin ağzındaki köstebeği yavrularına götürdüğünü görünce, bahçemizdeki köstebeklerin neden azaldığını anladık, şimdi hiç köstebeğimiz kalmadı. benim tasadüfen bulduğum en iyi çözüm, kedicikler
Bu görüntülere benzer alan, gölbaşı tabiat parkında da var. Geçen yıl videosonu ve fotoğraflarını çekmiştim. Bunlar tarla faresi.

Bahçeden bir misafir transit geçmişe benziyor. Bu yolu her yıl kullanıyor, kaç yıl yaşıyor bu köstebekler acaba!

Yolu arada bir de yaz boyunca (özellşikle ilkbaharda ) kullanıyorlar. Ama hep aynı güzergah.

nariçi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön