View Single Post
Eski 08-12-2010, 15:26   #157
Eser İlhan
Ağaç Dostu

Eser İlhan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi incase01 Mesajı Göster
Teşekkürler Eser Bey/Hanım (unisex isim ikilemi ) Benim de ilk aklıma gelen o oldu zaten, saksısını ve toprağını değiştirdim ama koku özellikle dallardan geliyor. Forumda yazılanları okudum biraz önce, dallarını zamanında budamadığım için büyük ihtimal çiçek açmayacak bu yıl. O yüzden sanırım artık gözden çıkarıcam kendisini Bir de bişey daha sormak istiyorum: Yapraklarını dökmüş bitkileri sulamamıza gerek var mı? Sanki nasılsa fotosentez yapamayacaklar, suya ihtiyaçları olmazmış gibi geliyor, ama ne kadar doğru bilemiyorum...
Budamasanız da sağlıklıysa çiçek açacaktır. Leylak çiçekleri geçtikten hemen sonra kurumuş çiçek salkımlarının biraz aşağısından budanır. Eğer daha geç bir zamanda veya genel lural olan erken baharda budarsanız çiçek açmasını engellersiniz.Ama hiç budamamak çiçeğini azaltmaz sanırım.
Sulama kışın azaltılır ama bitkilerinize kaktüs muamelesi yapmayın Az da olsa suya ihtiyaçları olacaktır.
Not : Cinsiyet konusuna gelince; isme tıklayınca profil bilgilerinden görebilirsiniz; ben de sizin gibi bayanım Selamlar....

Eser İlhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön