View Single Post
Eski 28-10-2010, 17:54   #1218
Avanos
Ağaç Dostu

Avanos's Avatar

Giriş Tarihi: 25-01-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi erdalduran10 Mesajı Göster
Arkadaşlar, Bizim İçanadolu Bölgesinde Ankara(Haymana) civarında dağbaşında bir arazimiz var. Ben buraya buğday ekiyorum; ancak geliri çok düşük. Bu yüzden badem ve ceviz yetiştiriciliği yapmak istiyorum; ancak asimetrik bilgiye sahibim. Sizce buradaki buğday ekilmiş tarlaya ağaçlandırma olur mu?
İkincisi, hangi aşamalardan geçmem gerekiyor( İlk başta toprağın durumunumu analiz ettireceğim ve kime ettireceğim ve de maliyeti ne kadar vb...)?
Üçüncüsü, bana bu ekimin gübresiydi fidanıydı vb. toplam maliyeti en fazla ne kadara malolur? Deneyimli kişilerden bunun cevabını bekliyorum. Ayrıca bu maliyetleri Ziraat Bankası'ndan veya başka bir bankadan kredi ile projelendirip, uzun dönemli kredi imkanlarımız var mıdır(5 yıl hiç ödemeyip meyveleri aldıktan sonra ödemeye başlama gibi olanak mevcut mu)? Kısaca bu kredi imkanı dışında artı olarak sermaye gerekiyor mu ve ne kadar gerekiyor? Cevap yazarsanız sevinirim. Şimdiden Allah razı olsun
sayın Erdal duran size gereken bilgileri vermiştim sanırım yeterli olmadı. Verilen bilgiler.

Avanos Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön