Konu: Limon
View Single Post
Eski 24-10-2010, 16:10   #75
kuzey
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-10-2010
Limon Ağacımda Gariplikler Var

Merhaba Arkadaşlar Ben Yaklaşık 1,5 2 Yıl Önce Bir Limon ağacı aldım bir ara sulamayı unuttuğumdan kuruma tehlikesi atlattı ve resimlerdede görüldüğü üzre kırılan yerlerini annanem sağolsun elleriyle budamış daha sonrasında daha fazla ilgilenerek kurumaktan kurtardık 1 yılda 2 kez toprağını çıkarıyorum sabahtan akşam saatlerine kadar toprağı seriyorum temizliyorum havalandırıyorum akşam üzeri tekrar toprağı saksıya koyuyorum son 1 yıldır meyva vermemeye başladı yaz geliyor bir sürü çiçek açıyor sonra o çiçekler küçük bir üflemeyle dökülüyor yazın sonlarına doğru bir kaç tane daha açıyor ve onlar kalıyor geçen sene 3 tane kalmıştı bu sene gördüğünüz üzre resimlerde 1 tane oldu . ağacın dallarında son 7-8 aydır dinkenlenme var gül gibi dikenli oluyor dalları resimlerde gördüğünüz üzre . vede son olarak resimlerdede özellikle işaretledim son 1 yıldır ağaca yapışmış şekilde duran beyaz beyaz garip şeyler var genelde dalın dibinde oluyor ben genelde oralara özellikle su sıkıyorum belki gider diye ama tekrar oluyor . Yardımcı Olursanız Çok Sevinirim . ( birde resimlerden ağacı değerlendirirseniz çok iyi olur ) Önerilerinizi Bekliyorum .

ÖNEMLİ NOT : RESİMLERİ YÜKLEYEMİYORUM SORUN VERİYOR

kuzey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön