View Single Post
Eski 29-09-2010, 00:45   #9
huzunperest
Ağaç Dostu

huzunperest's Avatar

Giriş Tarihi: 17-11-2007
Sayın Hydrosuccess,
Giriş yazınızda adı geçen bir çok terimi mantık ve sınıflandırma zinciri içerisinde, anlaşılır bir şekilde aktardığınız için özellikle teşekkür etmek istiyorum. Meğer kullandığım bazı terimleri, içeriğini tam olarak bilmeden kalıp halinde kullanıyormuşum.

Oldukça sade, zahmetsiz, tam ev kullanıcıları için bir sistem tanımlamışsınız. Özellikle aklımdan geçen ilk soruların cevaplarını buldum. Meğer ben bu sistemi etobur bitkilerimde kullanıyormuşum da kök yapısı olarak sadece etoburların bu sisteme adapte olabileceğini düşünmüşüm nedense.

-Anlatımınızdan, besin eriyiğinin yüksek seviyelerde olmadığını, tahminen iç saksı yüksekliğinin 1/4'ni kapladığını düşünüyorum. Bu doğru mudur?
-Kullandığınız katı ortamın (diatomit sanırım) tane büyüklüğünü merak ettim.
(Bunu sormamın sebebi diatomite en kolay kedi kumu olarak ulaşabiliyorum bu kalınlık uygun mudur?)
-Eriyiğin Ph'ı kontrol ediliyor mu?
-Eriyik seviyesi azaldıkça ekleme mi yapıyorsunuz ya da azalan eriyiği döküp yenisini mi koyuyorsunuz?" gibi sorular ilk aklıma gelenler.
Hiç araştırmadan hazıra konuyormuşum gibi hissettim kendimi ama hiç bir sitede diatomit kullanıldığına rastlamadım. Hemen hepsi hydroton kullanıyordu.
Bu nedenle sizi birazcık yoracağız sanırım.
Teşekkürler.

huzunperest Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön