View Single Post
Eski 16-08-2010, 14:14   #23
nkoksal
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-10-2007
Sayın agozce ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Bence bu sadece benim sorunum değil, evinde bitki yetiştiren herkesin evinde 1-2 şişe mutlaka bu ilaçlardan vardır. Kimisi az kullanılmış, yarım olarak durur kimisinin dibinde 1 parmak ilaç kalmıştır. Aman ne olacak canım yarım şişe ilaçtan diye kimse bunları kalkıp kanalizasyona dökmesin diye bu konuyu açtım. Bilemiyorum sizin söylediğiniz şekilde bir toplanma yapılıp kimyasal zehirlerden kurtulunabilirmi. Bu iş için çok geniş çaplı bir organizasyon gerekir diye düşünüyorum. Çünkü bence asıl tehlike ev bitkileri için bu ilaçları alıp da kalanları rahatça kanalizasyona boca edenler. Üretici aldığı ilacı sonuna kadar kullanır zaten, onlarda sadece kaplar tehlike.
Bu arada burada fikir jimnastiği yaparak bu küçük miktardaki -sonuçta birleştiği zaman bence büyük tehlike olan -atıkları nasıl güvenli bir şekilde imha edebilirize başka alternatif çözümler de üretebiliriz sanırım. örneğin şu bakteri ile ayrıştırma işinde hangi bakteri kullanılıyor acep?

nkoksal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön