View Single Post
Eski 13-08-2010, 13:34   #10
Adalet Yağcı
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sabah Mesajı Göster
Aslında çok çeşit her zaman bahçeyi mutlaka kötü gösterir diye bir şey yok.
Evet ama bu söylediğiniz 300 m² den büyük bahçeler için geçerli olmalı.
Her bitkiden edinmek istersek, küçük bahçelermiz bir anda "Ben n'apmışım" bahçesine dönüyor.
Plânlı olmak şart.

Alıntı:
Adalet hanım bahçesini düzene sokamadığını düşündüğü için ( pek çoğumuz gibi ) sıkıntı yaşıyor.
Sorun bana özel değil, daha önce pek çok arkadaşımız eline geçeni bahçesine dikmekten dolayı bu sorunu yaşıyor, yani küçük bahçelerin genel sorunu.

Elbette burada hangi bitkilerin hangileri ile uyumlu olduğunu vb. konuşabiliriz, dediğiniz gibi bahçemizdeki bitkilerimizin listesini verebiliriz.

Alıntı:
Adalet hanım ,
bazı çeşitlerden vazgeçmeniz gerekiyor belki de .
Ben de bunu anlatmaya çalışıyorum işte
Hangi bitkilere öncelik vermemiz daha doğru olur, hangilerinden vaz geçebiliriz?

Hem güzel, hem uzun soluklu, hem renk ve boy olarak uyumlu bitkiler de genellikle çok yıllıklar oluyor.

Ben hazeranları çok seviyorum meselâ, ama bahçenin her yerinden çıkmalarını istemiyorum, her yıl yüzlerce fideyi söküp atarken içim sızlıyor, bu yüzden çok yıllık hazeran ekmeye/dikmeye karar verdim.

Kalifornia gelinciği de öyle, İlk baharda muhteşem bir görüntü, ama düzenli değil, her yerde, Haziran gibi bitki yozlaşıyor, sökmek zorunda kalıyorum.

Cosmoslar da keza, her yerden çıkıyorlar, bir köşede bir kaç kök yeterli dingin görüntü için.

En doğrusu, ben bahçemin çiçek bölümlerini fotoğraflayayım, yanlışlar daha net görünsün, benim bahçemi düzeltmekle başlayalım, sonra sıra ile gideriz

Şimdi bahçe kısmında tamirat var, bir kaç gün sonra fotoğraflarım.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön