View Single Post
Eski 13-07-2010, 11:55   #128
ayhan74
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-02-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cecey07 Mesajı Göster
Sayın ayhan74,
Sistemlerinizdeki son durum nedir?
Sayın cecey07;

Son durumdan kastınızı tam olarak anlayamadım. Ama genel olarak bahsetmek gerekirse,
Domatesle, durgun su sisteminde ve meyvelerini büyütmeye devam ediyorlar. Her ne kadar yer kazanmış olsam da boyları uzadığı için 1 ay önce tepe alma işlemi yaptım. Hergün ölçümlerimi yapıyorum. EC'yi genelde 3.0'ın üstünde tutmaya çalışıyorum. Ph ,se 6.0/6.5 arasında. Şimdiye kadar 2 kg. yakaın cherry domatesi mideye indirdik.

Marullar akansu sistemindeydi. Fakat son 10 gündür sırayla yiyerek en son bitirdir Onların yerlerine reyhan(kırmızı yapraklı fesleğen) fideleri yapmıştım. Şimdilerde reyhanlar marul düzeneğinde boy göstermeye devam ediyor. Bu arada marullar gayet lezzetliydiler.

Kapya biberlerde yine durgun su sistemindeler. Yaklaşık boyları 80cm. oldu. Şimdiye kadar ki bütün çiçeklerini döktü. Yani meyve tutturamadım. Sanırım biraz daha dikkatli bakım ile başarabilirim.(Umarım)

Kavun tohumlarımı internet üstünden almıştım ve bodur minik kavundu. Fakat onlarında boyları nerdeyse 1 mt. oldular ama hala çiçeklenme yok. Kavunlarda durgun su kültüründe devam ediyolar.

Kolay gelsin saygılarımla

ayhan74 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön