Konu: Lisianthus
View Single Post
Eski 06-07-2010, 09:42   #698
hozat
Ağaç Dostu

hozat's Avatar

Giriş Tarihi: 13-03-2009
Sn. kgursan,

Mesajınızı şimdi okudum. Bu konudaki yazışmalarımızla sizi üzdüğümüzü anlıyorum.

Ne var ki: Ağaçlar.net paylaşım ağırlıklı bir site,bizler de ortak bir sorunu paylaşarak birbirimize bilgi ulaştırdık.

Doğa bu, "hikmetinden sul olmaz"Siz ki daha önce gönderdiğiniz bitkilerle birçok arkadaşımızı mutlu etmiş bir seracısınız.
ince düşünceniz için teşekkür ederim. Sİz müsterih olun, oluyor böyle şeyler.

Belkide benim lisilerin bozulması Şile'nin çok nemli havasından olmuştur.Zira her sabah yağmur yağmış gibi tüm bitkilerin üstünde yoğun bir çiğ tabakası oluşuyor,meyveler olgunlaşmdan çürüyor.

Yapı market ve seralardan aldığımız bazı bitkiler de eve gelince bozuluyor.Ne yapalım gülü seven dikenine katlanır.

Siz müsterih olun ve yaşanan bu durumu kendi üzerinize almayın lütfen. Nitekim lisilerle birlikte hediye olarak gönderdiğiniz begonyalar çok sağlıklı ve canlı bir şekilde büyüyüp çiçeklendiler onları çok seviyorum.

BU konunun sizinle hiç bir ilgisinin olmadığını düşünenlerdenim.Sanıyorum birçok üyemiz de aynı duygular içindedir.

Çok duyarlısınız tekrar teşekkür ederim,demekki bu yıl lisianthus yılı değilmiş sağlık olsun. Ne olur yapmayın bu sefer ben incinirim.

Yakında seranıza yolum düşecek ozaman küçük bir armağanınızı zevkle kabul ederim.

Her şey gönlünüzce olsun, böyle şeyler olunca heyecnımız artıyor,dağarcığımıza yeni şeyler ekleniyor, bu da bir kazanımdır bence.

Selam ve saygılar.

hozat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön