View Single Post
Eski 26-06-2010, 10:39   #39
Dogasever
Ağaç Dostu

Dogasever's Avatar

Giriş Tarihi: 05-04-2007
Sevgili Arkadaşlar

Ergene Nehri'nin eski haline kavuşmasını en çok isteyenlerden biri de, yörede büyümüş ve nehrin eski ve bugünkü halini bilen biri olarak ben olduğumu daha önce de belirtmiştim. Ancak son birkaç gündür buraya mesaj yazan arkadaşlara ben de katılıyorum. Nehre her gün dökülen tonlarca atıksuyu durdurmadan bu işte başarılı olunması çok zor görünüyor. Ancak, bu arada belki de bizler için küçük bir umut ışığı olabilecek bir haberi de vermeden geçemeyeceğim. Çorlu Organize Deri Sanayi, Atıksu tesisinde EM kullanmaya karar verdi. Tabii ki bu koca bir nehrin temizlenmesi için yeterli değildir. Ancak, o yörede atıksu arıtmalarında EM kullanan tesislerin sayısı arttıkça, Ergene Nehri'nin de durumu her gün biraz daha iyileşecektir.

Tabii ki tüm umudumuz, yasaları uygulamaktan sorumlu otoritenin bu nehrin kirlenmesinin önlenmesinde kararlı olmasıdır. Bence ilk adım bu kararlılığın optoriteyle birlikte sanayiciler tarafından el ele gösterilmesi ve uygulanması olacaktır. Biz elimizden geleni yapmaya hazırız. Sevgi ve saygılarımla.

Dogasever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön