View Single Post
Eski 11-01-2007, 03:01   #15
Ali H. ALI
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-06-2006
Herkese iyi gunler, buralarda havalar sicak ve kurak geciyor. Bircok yerlerde yaz aylarinda genelde normal olan bir durum. Melbourne'de yazlarda bile en az haftada bir kere yagmur yagardi. Gectigimiz kis aylari da kurak gectigi icin, su an Melbourne'de 3. derece su kisintisi uygulaniyor.[cimen sulama yasak, araba yikama yasak. Su hortumu ile sulama tek numarali evler, pazar ve carsamba. Cift numarali evler, cumaertesi ve sali gunleri, sabah 4 ten 6 ya, aksam uzeri 8 den 10 a kadar izin var. Bu durumda benim agaclarima bu sulama vakti yeterli deyildir. agaclarimi kurutmamam icin buyukce bir kovaya su doldurup agaclarimin yanina goturuyorum, saksilari su altinda kalacak sekilde kovaya daldiriyorum, saksidan cikan hava kabarciklari durduktan sonra saksiyi kovadan cikarip bir digerini kovaya daldiriyorum boylece tum bonsailerimi hic su zay etmeden sulamis oluyorum, tek olumsuz tarafi daha fazla zaman almasi.
Sizlerin de bir bilgisi olsun istedim , oralarda da dogru durust bir kisin hala gelmedigini haberlerde izliyoruz. Belkide yaz aylari da cok sicak ve kurak gececektir, bu yontem simdiden aklinizda olsun.
Hepiniz hosca kaliniz.

Ali H. ALI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön