View Single Post
Eski 11-06-2010, 02:44   #21
balbay
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-03-2009
Bu kadar sertleşecek ne var anlamadım? Bu tartışma içerisinde geçen her konu bir diğerinden ayrılmaksızın önemlidir.

Bahsettiğim ve örneğini verdiğim konular olayı sulandırmak bir yana sözüm ona duyarlı olduğunu sananları biraz öz eleştirye sokmak içindir.

Kimse benden daha duyarlı değil. Kimse söylediklerim ve fikirlerimden dolayı beni daha az duyarlı göremez.

Bir şeyleri korumak için illa diğer şeyler engellenemez. Zeytin ağacına, çam ağacına ilacı basan zihniyet çok fazlayken, ahlaksızca iş yürüten madenciye bileti kesmek ya da illa çevreci olacağız diye de konunun özü nedir bilmeden sahiplenmek bence doğru değil.

Neden se forum da açılan bir konuyu eşeltirdiğimiz de olay kişiselleşiyor ve sertleşiyor.

İlla yanlış olduğunu bile bile susmalı ya da konunun lehinde mi olmamız gerekiyor?

Evde sigara, trafik kuralı göz önüne geliyorsa, kurallara kimin ne kadar uyduğunun öz eleştirisini vurgulamak içindir.

Asıl diğer konu topluluğuna bir daha göz atılsın. Kim ne kadar kimyasal kullanıyor?

Ben her konu da kurallarına uygun işleyişlerin olmasından yanayım. Bu ot içinde geçerli taş içinde. Ayıbı kim yapıyorsa beraber tepesine binelim.

Ama bir kaç madenci hata yapıyor diye de tüm sektöre bilet kesmeyelim. Her iki ulusal varlığımız da bize aynı oranda gereklidir.

balbay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön