View Single Post
Eski 09-06-2010, 19:57   #6
balbay
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-03-2009
Sevgili Nariçi'

Madenlerden daha değerli diye bir tespit yapmanın doğru olduğunu düşünmüyorum.

Yanlış anlaşılmalara karşı tekrar ne demek istediğimi kısaca açıklamak durumunda kalıyorum.

Yaşadığımız, soluk aldığımız, tek yer bu doğa. Her şey den öncelikli olmak üzere korunması gerektiğine sonuna kadar inanıyor ve katılıyorum.

Benim itirazım, körü körüne ve işin gerçek yüzünü görmeden yapılan tümden reddedici mantık.

Hem doğa korunup hem de işletmeler gayet basit olrak açılabilir.

Saçınızı boyuyormusunuz?
Altın ya da gümüş, bujiteri takı takıyormusunuz?
Ayakkabı, tekstil ürünleri giyiyormusunuz?
Beslenmek için çarşıdan pazardan gıda alıyormusunuz?
Otomobiliniz var mı?
Yazlığınız, bahçeli bir eviniz?
Kullandığınız ilaçlarınız varmı?
Vaz geçemediğiniz televizyon dizileriniz, okumaya bayıldığınız kitaplarınız var mı?
Elektriksiz ne kadar yaşayabilirsiniz?
Kozmotik kullanırmısınız, çamaşır bulaşık için deterjan kullanırmısınız?

Bu uzayan liste içerisinden kaçını yapmıyorsunuz?

Ne kadar kimyasal kullandığınızı bir düşünün.
Bir yeni güne daha nefes alarak, yaşadığınızı düşünerek uyandığınız da, her an, saat, gün, ay, yıl, bu dünya ya ne kadar zehir kattığınızı düşünün.

Hepimiz bir gün daha fazla nefes alabilmek için, o nefesi biraz daha kaliteli, daha iyi şartlar da alabilmek için tonla zehir şaçıyoruz.

Ne olur, neye ne için nasıl itiraz ettiğinizi uzun uzun düşünüp sonra eleştiri ve itirazlarımızı ortaya koyalım.

50 dekardan fazla bostan eker dururum. Bir gram ilaç, kimyasal kullanmam. ürünümün, emeğimin yarıdan fazlasını böcü börtü, kuş ve yabani otlar yer.

Şampuan, sabun, boya, kozmetik, luzumsuz araç, kimyevi madde kullanmam.

Ama bu kadar dikkat etmeme rağmen benim bile doğaya verdiğim zarar çok büyük.

Varın kendi zararınızı kendiniz hesaplayın.

Ben muhasebemi yapıp vicdanımı susturamadığımdan bu kadar itiraz ediyorum her şeye.

balbay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön