View Single Post
Eski 08-06-2010, 23:43   #11
artemisia10
Ağaç Dostu

artemisia10's Avatar

Giriş Tarihi: 13-05-2010
Yaz aylarında atıklarımızı değerlendirmek

Sn.Epsody bu konudaki çalışmalarınızı merakla izliyorum ve size teşekkür ediyorum. Ben de yaz aylarında atıklarımızı nasıl değerlendireceğimizi düşünüp duruyordum. Özellikle ziyan olan atıkları düşünüp üzülmemek elde değil. Sokaktaki hayvanlarımızı beslemek için yemek artıklarımızı onlarla paylaşalım, camlarımızı plastiklerimizi ayıralım peki ama organik atıklarımız? Geçen sene yazlıkta tatsız olduğu için çöpe atılan karpuzun haddi hesabı yok yazık üstelik kötü kokular çöpten sızan sular cabası ve bu çöplerde başka artıklar da bulunuyor. Ben kendi adıma sisteminizi şuanda yaşadığım ev ortamında uygulayamayacığımı düşünüyorum biraz büyük ancak tarlamda uygulayablirim şuanda daha önce anlatmış olduğunuz sistemle küçük bidonlarda kompost yapıyorum. Bu sisteminizin daha yaygın olarak kullanılması çok daha önemli bence. Belki bu sitemi yaşadığımız alanlarda ortak bir kullanım noktası olarak değerlendirmek daha mantıklı olur örneğin çöpün yanında organik atıklar için bir bölüm oluşturulabilir. Belediyelerin buna izin vermesi gerekir heralde ,birde insanlarda bu bilinci yaratmak biraz zor oluyor. Bir de sisteminizde orta kapaktan kompostun nasıl alınıp elendiğini tam anlayamadım sanırım çizerseniz daha iyi anlaşılır.Saygılar...

artemisia10 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön