View Single Post
Eski 31-05-2010, 18:53   #881
limon
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Bu arkadaş bahçemize yeni taşındı. Sn.Romantikten Filbahri diye almıştım ama tam emin olamadım. Geçen yıl akşamüstü Büyükdere sokaklarını kaplayan muhteşem kokunun peşine takılıp, ağaç halinde olmuş bitkiye burnumu dayamıştım. Aradığımı bulmuştum. Ablalar adının Filbahri olduğunu söylemişlerdi. Ama yanlış hatırlamıyorsam çiçekleri yalın katlıydı, böyle açmıyordu daha iriceydi. (Belki de yanlış hatırlıyorum) Ama bu güzelin henüz kokusunu duyamadım bir de gece koklayacağım.
Name:  IMG_6920.JPG
Views: 1297
Size:  54.3 KB

Clematislerim renk konusunda sınır tanımıyorlar, kafalarına göre takılıyorlar. E benim de işime geliyor. Bu aslında o emektar mor olacaktı ama bu sefer canı böyle açmak istemiş.
Name:  IMG_6937.JPG
Views: 1037
Size:  57.5 KB

Adalet Hanım'ın çörekotları bu sene benim bahçemde açıyorlar.
Name:  IMG_6943.JPG
Views: 987
Size:  59.2 KB

Hazeranların hepsi birden açınca grup olarak fotoğraflayacaktım ama bu güzeli görünce sabredemedim. Adalet hanım'ın da katkılarıyla bu sene bahçem mor ağırlıklı oldu, aslında hiç bir yıl renk konusunda çaba göstermediğim halde kendi kendine bir renk kartelası oluşuyor.
Name:  IMG_6940.jpg
Views: 1086
Size:  43.7 KB

Küçük gruplar halinde açan sarmaşık gülüme 2 yıldır bir türlü yer bulamamıştım, saksıda tek tük ve ufacık çiçekler açmıştı. Nihai yerine nihayet karar verdim, toprakla buluşunca ufak çiçekleri büyüdü, çok romantik buluyorum bu gülü. Hem de tüm yaz açması avantajı. Kayda değer bir kokusu yok ama bence görüntüsü yeter.
Name:  IMG_6945.JPG
Views: 1238
Size:  41.6 KB

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön