View Single Post
Eski 11-05-2010, 22:59   #67
yarenimex
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-03-2010
Mart ayında 1.5 m boylarında üç adet tüplü alacalı leylandi diktim.Bir tanesinin dikildiği yere intibakı, gelişimi ve neşesi normal.Yalnız diğer ikisinde yapraklarda ciddi kuruma oldu ancak dallar ve gövde canlı duruyor. Ben de ısrarla sulamaya ve topraklarını devamlı nemli turtmaya devam ediyorum. Birinde canlanma tekrar başladı ve yan dalların gövdeye bitiştiği koltuklardan yeni yapraklar vermeye başladı.Çok ağır yaprak kuruması olan üçüncü leylandmde de yeni yeni gövdede gölgede kalan bölgelerde yaprakçıklar oluşmaya başladı. Güneş'in tesiri daha da artmadan ve havalar iyice ısınmadan köklendirmeyi artırabilirsem kurtulacaklarını ve tekrar canlanacaklarını umuyorum.Bunun için de bugün söğüt suyu kürü uygulamak üzere söğüt dallarından kestim ve üzerine sıcak su dökerek dinlenmeye bıraktım.Yarın da bu su ile bu sorunlu leylandilerimi sulayacağım. Ne dersiniz, bu uygulama köklendirmeyi artırıp leylandilerimi kurtarabilir mi ? Daha önce böyle bir uygulama deneyen ve olumlu sonuç alan arkadaşımız var mı ?

yarenimex Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön