View Single Post
Eski 06-05-2010, 23:23   #96
ayhan74
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-02-2010
Sevgili arkadaşlar,

Akan ve durgun su kültüründeki denemelerimin son durumlarını sizlerle paylaşmak istedim.

-Çileklerin EC ayarlarını son bir haftadır 2.0/2.1 seviyelerine kadar çıkardım. Çiçek sayısı epeyce arttı, inşallah hepsi meyveye döner. PH ise genelde 6.0'da tutmaya çalışıyorum. Şimdilik durumları iyi fakat çileklerime kırmızı örümcek musallat oldu. Sayın Kudret TEZEL'in organik mücadele tavsiyelerini uygulamaya başlayacağım. İnşallah misafirleeri def edebilirim.

-Marullar 25 Nisan'dan beri sistemde ve yaklaşık 10 cm. oldular. Gelişmeye devam ediyor. EC'yi 0.9/1.0 aralığında tutmaya çalışıyorum. Önümüzdeki hafta biraz daha arttıracağım. PH ise genelde 6.2/6.4 arasında.

- Domateslerin boyları yaklaşık 65 cm. oldular. Tepedeki dalların aralarından çiçek olacak tomurcuklar kendilerini göstermeye başladılar. EC'yi genelde 2.0/2.4 arasında ayarlamaya çalışıyorum. İlerleyen haftalarda 3.0'a kadar çıkacağım. PH'da 6.2/6.5 aralarında sabit tutmaya çalışıyorum. Domatesler büyüdükçe tanka sığmayacakları konusunda endişelerim artmaya başladı. Belki ilerde bir fideyi ayırabilirim.

- Salatalıklarımı kurtardık çok şükür. Sayın Kudret TEZEL'e bir kez daha teşekkür ederim. Boyları uzamaya başladı. EC'yi genelde 1.9/2.2 arasında tutmaya gayret ediyorum. PH'da 6.2/6.5 arasında ayarlıyorum.

Umarım ilerde herşey normal aşamasında devam eder. Tüm arkadaşların olumlu veya olumsuz tüm görüşlerini beklerim.
Herkese bol hasatlar, bereketli günler dilerim.

Eklenen Resimler

ayhan74 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön