View Single Post
Eski 30-04-2010, 17:18   #3
nevsune
Ağaç Dostu

nevsune's Avatar

Giriş Tarihi: 04-05-2007
Sevgili gurbik67 kuşların ilgisini yalnızca benim balkon çekmiyor. İnsanların sürekli istila halinde olduğu dünyada onlara yuva yapacak yer kalmadığı için balkonlarımıza yuva yapmaya çalışıyorlar. Özellikle güvercinler iri kuşlar oldukları için ağaçlara yuva yapamıyorlar sanırım ve kendilerine yavrularını büyütebilecekleri yerler arıyorlar. Balkonlar onlar için en uygun yerler oluyor. Hele ki benim balkon gibi her taraf saksı içindeyse "ooh burada site kurulmuş, evlerden birine de biz yerleşelim" diye düşünüyorlar zahir

Yıllardır saksılarda yavru büyüttüm, her yavru büyüdüğü yeri benimseyip daha sonra kendisi de orada yavru yapmaya çalışıyor. Hele yazın uzun sürelerle evden uzaklaşıp döndüğümde, o yavruları rahatsız etmemek adına balkona çıkamaz oluyordum. Eee bitkileri ne yapacağız? Sonra bir yığın sakınca yaşadım. Balkona bit taşıdılar, temizleyeceğim diye neredeyse zehirleniyordum. Yavruları kargalara yem olunca o minnacık cesetlere hem ağladım hem atmaya çalıştım. O kadar emek verdiğim, gözüm gibi baktığım bitkileri ezip duruyorlardı. Yani başedemedim. Onları uzaklaştırabilmek için gördüğüm, duyduğum herşeyi denedim. Hiçbir şey kâr etmeyince son çözüm ağ germek oldu.

Şimdilerde böyle pencere ve ağ gerilerinden aşk yaşıyoruz

nevsune Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön