View Single Post
Eski 21-04-2010, 09:54   #24
aliosmankuresir
Ağaç Dostu

aliosmankuresir's Avatar

Giriş Tarihi: 14-04-2010
sayın malbman
bu sistemi hiç değiştirmesem besin tankı olan boruların üzerine tapa takıp kapatsam. su motorunu en alttaki dirseğe kadar indirsem üste taktığım tapaya hava motoru için su motoru için yer bıraksam bir delik de delip bir plastik çubuğun ucuna bir şamandıra topu koysam. 150 lt asıl besin tankını kamufle bir yere koysam o büyük besin tankına da bir adet elektrikli santrifüj koysam diğer şamandıraya da motorun anahtarını bağlasam seviyeyi korumuş olsam. başka bir değişiklik gerektirirmi. yağmur suyunun bitki deliklerin girme hususu problem olacak gibi olursa da üzerine ufak bi sera naylonu örtülse yağmur esnasında olmaz mı. ben bu sistemi bahçem için istiyorum. yani ev veya balkon için değil. üzerine yağmur için taktadan kuruluk yapabilirim ama o da güneşi engeller dedim. başak değişiklikler yapacağım ama bana bu sistem çok hoş geldi gözüme. 100w a kadar elektirik sarfiyatı hiç önemli değil benim için hatta 150 bile olabilir timer ile ayarlanıp arada çalışır diyorum. çevrem de su da bitki olur mu kökleri bozulur diyen dolu. mutlaka başarmam gerek

aliosmankuresir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön