View Single Post
Eski 06-04-2010, 20:00   #1262
syıldıran
Ağaç Dostu

syıldıran's Avatar

Giriş Tarihi: 12-03-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi acemi_caylak Mesajı Göster
Arkadaşlar aslında kayıt altına almak amacıyla hepimiz bu yıl neler kullandık ne tür etkiler bekliyoruz beraber tartışsak. Böylelikle herkes bir diğerinin deneyinden yararlanmış olur. Çünkü burada zeytin konsunda yıllarca yetiştiricilk yapan oldukça fazla arkadaş var. Örneğin Syıldıran'ın da bu konudaki tecrübelerini dinlemek gerekir. Aslında ilk olması açısından ben başlatayım isterseniz.

Tarih Uygulanan Madde
15.11.2009 Bütün küçük ağaçlar budandı.
03.01.2010 550 ağaç için 1300 Kg Biofarm Gübre uygulaması yapıldı
12.02.2010 Leonardit, Ponza Taşı, Biofarm, Kükürt ve Çinko Sülfat uygulaması, 2,5 Ton Leonardit, 2,5 Ton Ponza Taşı, 75 Kg Çinko Sülfat, 50 Kg Kükürt
15.02.2010 Bütün ağaçlara 1,5/100 lük Bordo Bulamacı Uygulaması
07.03.2010 Büyük Zeytin ağaçlarının sert budanması, küçük ağaçlardan bazıları çok hafif budandı
10.03.2010 Sert budanan ağaçlara ve uç zararı olan ağaçlara 1/500 lik EM5 + EM FPE uygulaması
13-14.03.2010 Bütün ağaçlara 3/100 lük Bordo Bulamacı Uygulaması
Sn. acemi çaylak ,
Merhaba . Tevazu gösterek , nik olarak acemi çaylak ismini seçmişsiniz ama bence siz hiçde acemi değilsiniz ve sizden öğreneceğimiz çok şey var. Yukarıdaki mesajınızda yaptığınız işleri kronolojik olarak ayrıntılı bir şekilde bir çalışma tabolusu , bir iş programı gibi vermeniz takdire şayan bir durum , fikir ve emeğiniz için tebrik ederim. Ayrıca , sizlerin bilgi birikiminiz yanında ,benim acizane bilgilerime değer verdiğiniz için ayrıca teşekkür ederim. Ben emekli bir elektrik mühendisiyim. Emekli olsamda hem kendi mesleğimi icra etmeye devam ediyorum , hemde doğayı çok sevdiğim için (Özellikle ağaçları) amatör bir ruhla ama profösyonel bir mantıkla elimden geldiğince çiftçilik yapmaya çalışıyorum. Yetiştirdiğim ürünler portakal ve zeytin. Zeytin ağaçlarımın büyük çoğunluğu dağlık ,sulanmıyan kurak yerlerde . Traktörle işleme imkanı olmadığından , şu günlerde diplerini çapalatmakla meşgulüm. Saygı ve selamlar . .

syıldıran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön