View Single Post
Eski 26-03-2010, 09:11   #36
Güler
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Arkadaşlar bu konu bayağı ciddi bir iş lütfen hafife almayın.
Arı soktuğunda, soktuğu yer kızarır şişer, ağrı verir. Bu kırmızılık ve şişlik 3-4 gün de devam edebilir. Bu normal bir durumdur.
Benim bahsettiğim allerji olayı daha ciddi. Bu durum da bende mevcut. Tıp Fakültesinde allerji testi yaptırdığımda bu durum ortaya çıktı ve belgelendi.

Beni arı ayak parmağımdan bile soksa, beş dakika içinde yüzüm kızarıyor, kulaklarım uğulduyor, gıcık gibi bir öksürük geliyor ve nefes almakda zorluk çekiyorum. Sanki küçük dilim şişiyor ve boğamızı kapatıyor. Tansiyonum düşüyor.

Bu durumda 15 dakika içinde hastaneye yetişmem gerekiyor, hemen serum takılarak ılaçlar veriliyor.
Ağızdan aldığım bir antistaminik hiç fayda vermiyor.
Bu durum 3-4 defa oldu, iki defasında da komadan geri döndüm. Tabii her arı soktuğunda bir gece hastanede kalmam gerekiyor.
Şimdi yanımda epipen diye bir şırınga taşıyorum, arı soktuğunda eğer hastaneye 15 dakikada yetişemiyeceksem bu şırıngayı koluma - bacağıma yapıyorum bana müdahale için iki saate yakın bir zaman kazandırıyor.
Bu bahsettiğim arı allerjisi, ve hastanelik durum. Arı sokmalarında normal olarak şişme ve kızarma olanlardan daha değişik şekli.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön