View Single Post
Eski 23-03-2010, 15:16   #52
a1919
Ağaç Dostu

a1919's Avatar

Giriş Tarihi: 24-02-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi elise Mesajı Göster
benim krotonum kalorifer yanmayan oldukca soguk olan salonumda dururken onu usumesin diye sicak odamiza aldim fakat aldiktan iki gun sonra tum yapraklarını döktü. Sıcak hoşuna gitmedi herhalde diye salona geri götürdüm. Şu anda hiç yaprağı yok tek sap şeklinde duruyor bu durumdan sonra güneş gören penceremin önüne alsam tekrar yaprak çıkarma, düzelme olanağı var mı?
Krotonunuz ne alemde bilmiyorum ama bugün yazınızı okuyunca yazmadan duramadım. Benim de geçen sene hediye gelen bir krotonum vardı. Ben onu havalar soğuyunca balkonda bıraktığım için (sanırım) bütün yapraklarını dökmeye başladı. Sonra salona aldım ama üzerinde hiç yaprak kalmadı, hepsi döküldü. Bütün kış boyunca salonda pencereye yakın bir yerde durdu. Atmaya kıyamadım ama saksı da sadece 3 tane kuru daldan ibaretti. Yani ben öyle görüyordum. Ta ki biirkaç gün öncesine kadar. Şimdi o kuru dalların etrafında minik minik yeşermeler var. Sanırım krotonum baharla birlikte canlanacak. Umarım sizinkini de atmamışsınızdır. Kurtulma şansı vardır belki

a1919 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön