View Single Post
Eski 22-03-2010, 13:15   #1540
bonsaisever
Ağaç Dostu

bonsaisever's Avatar

Giriş Tarihi: 13-08-2005
Alıntı:
Kuralları öğrenmemiş olduğumu mu düşünüyorsunuz? Ne zaman ustalaşmış oluruz? Yanlış algılansın istemem, ben ustayım demiyorum. Ancak muhakeme yeteneğim var ve mantığım işler durumda... Böyle olunca da bu gibi sorular kafama takılıyor, Soru sormak düşünmek, yorumlamak için usta olmaya gerek olmadığını düşünüyorum.

Kaldı ki ben bonsaideki tüm kurallar yerle bir edilsin de demiyorum. Sadece doğaya aykırı olmamak kaydıyla bir takım kuralların esnekliği olmalı ve bu esnekliği uygulamak için de usta olarak anılmaya gerek olmamalı.
Siyah bölüm haricindekileri sonradan eklemişsiniz veya ben yanıldım.
Sizin ve benim yazdığımı herkes gördüğü için, ben genele söyledim.

Benim özel görüşüm; ustalık ayrı bir şey.
"Hemen herşeyi biliyorum, benim bu işte bilgi almama gerek yok" diyebilecek kişi benim için ustadır.
Ben halen bilgi araştırıyor ve soruyorum.
Şu durumumda ustaların yanından geçebileceğime de inanmıyorum
Başkaları kendilerini yeterli görebilir, bu konuda da bir şey diyemem.

Fakat, kendini yetiştirmek başka bir şey.
Ben kendimi, çoğu kişi gibi yetiştiriyor ve yetiştirebildiğim kadar da paylaşmaya çalışıyorum.

Buradaki esas olan kuralların yeni başlayan acemiler tarafından öğrenilmesi, uyarılması.
Bunun dışında gören ve görülen kişilere, yanlış yapmadığı sürece, kurallarla ve yapması gerekenlerle ilgili hatırlatma yapılması gerekmediğine inanıyor ve yapmıyorum.

Formun ayrı bir bölümü olsa ve bu konuda yetişmiş kişiler sadece orayı okuyabilse, bu tür bir yazışmaya gerek bile yok.

Yazışmalarla kişinin karşı taraftakini anlaması zor oluyor.
Umarım toplantıya gelirsiniz ve bu konuyu daha detaylı konuşuruz

bonsaisever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön