View Single Post
Eski 09-03-2010, 10:40   #4
nergis06
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-08-2008
Sıra çardak yapımına geldi.Çardağın küçük ve daha sıcak olmasını düşünüyordum ama hamakta işin içine girince oldukça büyük ve sağlam olması açısından demir olmak zorunda kaldı. Çardak estetik olarak benimde hoşuma gitmemişti ama sarmaşıklarla bu soğukluğu kapatılabilirdim.Hayallerimi gerçekleştirmeye bir adım atmış ve gece sevinçte uyuyamamıştım. Ertesi sabah sarmaşık alışverişi yaparken yönetimden bir telefon ve çardağın yıkılması ricası.Hiçbir manzarayı kapamamasına rağmen komşularımdan (o kişiye karşı soğumamak ve bahçe zevkimin tadını kaçırmamak için kim olduğunu araştırmadığım) biri karşılarındaki demir yığınını görünce beni yönetime şikayet etmişler.Uygun bir dille karşımdaki kişiye bunun benim en büyük hayalimden biri olduğunu, olayın gerekçelerini zamanla bu çirkinliğin güzelliğe dönüşeceğini anlattım ve biraz zaman istedim.Karşımdaki kişi son derece anlayışlı, kibar bir insandı ve bu ricamı kabul etti. Hatta telefonu kaparken beğenirsek bizde bahçemize yaparız dedi.Çardağı yaparken hep hayalimde ve elimde Limonun bahçesindeki fotoğraf vardı.Komşularımı ikna turlarına başladım hayalimdeki çardak bu ama bunun olması için zaman lazım.Onlarda sağolsunlar önyargılarını kırdılar ve "tabi insanlar hayalleri için yaşar" falan demeye başladılar ve daha sonra bu konuda hiçbir sıkıntı yaşamadım

Eklenen Resimler

nergis06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön